page_banner

produktet

100 Gb / s CFP4 1310nm 10km DDM LAN-WDM EML marrës marrës optik

Përshkrim i shkurtër:

100Gb / s CFP4 është krijuar për 100 GBASE Ethernet. Ato janë në përputhje me CFP MSA, IEEE 802.3ba 100GBASE-LR4, IEEE802.3bm CAUI-4 dhe CEI-28G-VSR. Marrësit optikë përputhen me kërkesat e RoHS.


Detaje të Produktit

përshkrim i produktit

CFP4 LR4 shndërron 4 kanale hyrëse të të dhënave elektrike 25Gb / s në 4 kanale sinjalesh optike LAN WDM dhe më pas i multiplekson në një kanal të vetëm për transmetim optik 100Gb / s. Në anën tjetër nga ana e marrësit, moduli de-multiplekson një hyrje optike 100Gb / s në 4 kanale të sinjaleve optike LAN WDM dhe më pas i kthen ato në 4 kanale dalëse të të dhënave elektrike.
Gjatësitë e valës qendrore të 4 kanaleve WDM LAN janë 1295.56, 1300.05, 1304.58 dhe 1309.14 nm si anëtarë të rrjetit LAN WDM të gjatësisë së valës të përcaktuar në IEEE 802.3ba.

Karakteristikë e produktit

Faktor i nxehtë i formës CFP4 MSA me pluggable
Transmetues: i ftohur 4x25Gb / s LAN WDM EML TOSA (1295.56, 1300.05, 1304.58, 1309.14nm)
Marrësi: 4x25Gb / s PIN ROSA
Ndërfaqja serike elektrike 4x28G (CEI-28G-VSR)
Arritja deri në 10 km për G.652 SMF
Ndërfaqja e menaxhimit MDIO me monitorimin dixhital diagnostik
Furnizim me energji të vetme + 3.3V
Enë dupleksi LC
Temperatura e rastit të punës: 0 ~ 70oC
Në përputhje me RoHS-6

Aplikacion

Ethernet 100 GBASE-LR4
OTN OTU4

Specifikim produkti

Parametri

Të dhënat

Parametri

Të dhënat

Faktor formë

CFP4

Gjatësia e valës

4 LAN WDM

Shkalla maksimale e të dhënave

103,1 Gbps

Distanca maksimale e transmetimit

10 km

Lidhës

Duplex LC

Media

SMF

Lloji i transmetuesit

LAN-WDM EML

Lloji i marrësit

GJILPERE

Diagnostifikimi

DDM mbështetur

Shkallë temperature

0 deri në 70 ° C (32 deri në 158 ° F)

Test i Cilësisë

1

Testimi i cilësisë së sinjalit TX / RX

2

Testimi i vlerësimit

3

Testimi i Spektrit Optik

4

Testimi i ndjeshmërisë

5

Testimi i Besueshmërisë dhe Stabilitetit

6

Testimi i sipërfaqes fundore

Certifikata e Cilësisë

xinfu

Certifikata CE

safd (2)

Raporti i EMC

safd (3)

IEC 60825-1

safd (1)

IEC 60950-1

123(1)

  • E mëparshme:
  • Tjetra: