page_banner

produktet

100Gb / s QSFP28 SR4 850nm 100m DDM Shkalla e Dyfishtë VCSEL MPO / MTP marrës marrës optik

Përshkrim i shkurtër:

100Gb / s QSFP28 SR4 është një
Marrës marrës optik me katër kanale, i mbyllur, paralel dhe i krijuar për aplikacione 100 Gigabit Ethernet, Data Center, InfiniBand QDR, DDR, SDR dhe CPRI10. Ata janë në përputhje me QSFP28 MSA, IEEE 802.3bm. Marrësit optikë përputhen me kërkesat e RoHS-6.


Detaje të Produktit

përshkrim i produktit

100G QSFP28 integron katër korsi të dhënash në secilin drejtim me gjerësi bande 100Gb / s. Secila korsi mund të funksionojë me 28Gb / s deri në distancën e transmetimit deri në 100m duke përdorur fibra OM4. Këto module janë krijuar për të operuar në sistemet me fibra multimode duke përdorur një gjatësi vale nominale prej 850nm.

Karakteristikë e produktit

Shkalla e të dhënave deri në 28Gb / s për kanal

Faktori i formës QSFP28 me nxehtësi

4 kanale varg 850nm VCSEL dhe varg fotografik PIN

Temperatura e rastit të peratit: -20 deri 75

Funksione të integruara diagnostike dixhitale

Furnizim me energji të vetme + 3.3V

Konsumi i ulët i energjisë <3,5 W

Aplikacion

Rack në raft

Qendra e të dhënave

Infiniband QDR, DDR dhe SDR

100G Ethernet

CPRI 10

Specifikim produkti

Parametri

Të dhënat

Parametri

Të dhënat

Faktor formë

QSFP28

Gjatësia e valës

850nm

Shkalla maksimale e të dhënave

103,1 Gbps

Distanca maksimale e transmetimit

100m @ OM4

Lidhës

MTP / MPO

Media

MMF

Lloji i transmetuesit

VCSEL 850nm

Lloji i marrësit

GJILPERE

Diagnostifikimi

DDM mbështetur

Shkallë temperature

-20 deri në 70 ° C (32 deri në 158 ° F)

TX Power çdo korsi

-8,4 ~ 2,4 dBm

Ndjeshmëria e marrësit

<-9.2dBm

<-9.2dBm

Konsumi i energjisë

3.5W

Raporti i Shuarjes

3dB

1

Test i Cilësisë

2

Testimi i cilësisë së sinjalit TX / RX

3

Testimi i vlerësimit

4

Testimi i Spektrit Optik

5

Testimi i ndjeshmërisë

6

Testimi i Besueshmërisë dhe Stabilitetit

Testimi i sipërfaqes fundore

xinfu

Certifikata e Cilësisë

safd (2)

Certifikata CE

safd (3)

Raporti i EMC

safd (1)

IEC 60825-1

123(1)

  • IEC 60950-1
  • 100 Gb / s QSFP28 SR4 850nm 100m DDM VCSEL MPO marrës marrës optik